Bayraktar KVKK Başvuru Metni Açıklaması

 

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nda (“KVK Kanunu”) ilgili kişi olarak tanımlanan kişisel veri sahiplerine (“Bundan sonra Başvuru Sahibi” olarak anılacaktır) , KVK Kanunu’nun 11’inci maddesinde kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin taleplerde bulunma hakkı tanınmıştır.
KVK Kanunu’nun 13.ÜNCÜ maddesinin birinci fıkrası uyarınca; veri sorumlusu olan şirketimize bu haklara ilişkin olarak yapılacak başvuruların yazılı olarak veya kişisel Verilerin Korunması Kurulu (“Kurul”) tarafından belirlenen diğer yöntemlerle tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.
Bu çerçevede “yazılı” olarak Şirketimize yapılacak başvurular, işbu formun çıktısı alınarak;
Başvuru sahibi’nin şahsen ve bizzat başvurusu ile
Noter vasıtası ile
Başvuru sahibi’nce 50270 sayılı Elektronik imza kanununda tanımlı olan “ güvenli elektronik imza” ile imzalanarak şirket kayıtlı elektronik posta adresine gönderilmek suretiyle
Başvuru formu doldurulup imza ya da ilgili kişi tarafından veri sorumlusuna daha önce bildirilen ve veri sorumlusunun sisteminde kayıtlı bulunan elektronik posta adresini kullanarak [email protected] e-mail adresine elektronik posta ile gönderilmesi suretiyle tarafımıza iletilebilecektir.
Aşağıda, yazılı başvuruların ne şekilde tarafımıza ulaştırılacağına ilişkin yazılı başvuru kanalları özelinde bilgiler verilmektedir.
Aşağıda belirtilen yolların takip edilmemesi halinde kimlik tespiti yapılamaması veya kötü niyetli 3.kişilerin kimlik sahteciliği yapmasından şüphelenilmesi halinde yapılan yanlış başvurulara cevap verilmeyecektir. Hatalı ve eksik yapılan başvurulardan dolayı cevap verilmemesi halinde sorumluluk başvurucuya ait olup, Bayraktar E-Ticaret Bilgisayar San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak kanundan doğan kişisel verileri koruma yükümlülüğümüz kapsamında kimliği tespit edilemeyen veya kötü niyetli 3. Kişilere bilgi paylaşımı yapılmadığı kabul edilecektir.

 

Başvuru Yöntemi Başvurunun yapılacağı adres Başvuru Gönderiminde Belirtilecek bilgi
Şahsen Başvuru [Başvuru sahibinin bizzat gelerek kimliğini tevsik edici belge ile başvurması] İstiklal Mh. Mithatpaşa Cd. No 18/16 Kat 4 34764 Ümraniye/İstanbul Başvuru formu doldurularak, Zarfın üzerine “Kişisel verilerin korunması Kanunu kapsamında bilgi talebi” yazılarak teslim edilecektir.
Noter Vasıtasıyla başvuru İstiklal Mh. Mithatpaşa Cd. No 18/16 Kat 4 34764 Ümraniye/İstanbul Tebligat zarfına “ kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında bilgi talebi” yazılacaktır.
Güvenli Elektronik İmza ile Başvuru[ güvenli elektronik imza ile imzlanarak kayıtlı elektronik Posta (KEP) adresine gönderilecektir. [email protected] E-Posta konu kısmına “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Bilgi Talebi” yazılacaktır.
Mobil imza ya da E-Posta ile başvuru [ ilgili kişi tarafından veri sorumlusuna daha önce bildirilen ve veri sorumlusunun sisteminde kayıtlı olan elektronik posta adresini kullanmak suretiyle yapılacaktır] [email protected] E-Posta’nın konu kısmına “kişisel verilerin korunması kanunu bilgi talebi” yazılacaktır.

 

Ayrıca Kurulun belirleyeceği diğer yöntemler duyurulduktan sonra bu yöntemler üzerinden de başvuruların ne şekilde alınacağı Şirketimizce duyurulacaktır.
Tarafımıza İletilmiş olan Başvurularınız KVK Kanunu’nun 13’üncü maddesinin 2’inci fıkrası gereğince, talebin niteliğine göre talebinizin bizlere ulaştığı tarihten itibaren otuz gün içinde yanıtlanacaktır. Yanıtlarımız ilgili KVK kanunu’nun 13’üncü maddesi hükmü gereğince yazıl veya elektronik ortamdan tarafınıza iletilecektir.

 

Forma ulaşmak için tıklayınız.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR